mySQL (3 курс)

Питання на екзамен 3й курс

Організація багатокористувацького доступу

Інколи АРМ можуть користуватися більше одного співробітника, тому потрібно організовувати багатокористувацький доступ. Доступ може розподілюватися на рівні додатку, чи на рівні самої СКБД.

Лекція 8. Семестр 1. Функції в mySQL (Частина 2)

Строкові функції.
Для функцій, що працюють із позиціями в рядку, нумерація позицій починається з 1.

Використання кольорів в компоненті DBGrid

В даній лекції буде представлятися матеріал, котрий буде реалізовувати деякі можливості щодо використання кольорів в компоненті DBGrid. В лекції будуть розглянуті такі питання:

Загальні питання (Навіщо воно потрібно)
Розфарбування рядків.
Зміна параметрів шрифтів.
Розміщення картинки у полі сітки.
Створення полосатих вікон.

Лекція 7. Семестр 1. Функції в mySQL (Частина 1)

Функції порівняння
GREATEST
GREATEST( expr 1, expr 2, . . .)
Повертає найбільший аргумент. Найбільший серед заданих аргументів визначається згідно з наступними правилами.

Контроль над СКБД mySQL в візуальному середовищі програмування Delphi.

І так прийшов час навчитися контролювати і використовувати СКБД для прикладних цілей, а саме для зберігання та маніпуляції над даними.
Для цих цілей будемо використовувати компоненти DataSource, DBGrid, Query та Database.

Додавання, вилучення і редагування даних в СКБД MySQL мовою запитів.

INSERT — оператор мовиSQL, котрий додає рядки в таблицю. В реляційній СКБД можна визначити два варіанти оператора INSERT.
Однорядковий оператор INSERT дозволяє додавати в таблицю один новий рядок. Він широко використовується в повсякденних аплікаціях, наприклад програмах введення даних.

Елементарні методи керування базами даних за допомогою запитів

СУБД має гнучкий метод іменації тобто якщо ви забажаєте здійснити доступ до поля «поле1» в таблиці «таблиця1» які знаходяться в базі «база1», то ім’я буде мати вигляд «база1.таблиця1.поле1». Але якщо ці імена є унікальними (неповторюваними) тоді можна не використовувати ім’я таблиці та бази. Але в подальшому для полегшення логічної структури ми будемо вживати розіменування виду «таблиця.поле». Чому ми не будемо посилатися на БД? Посилатися на БД ми не будемо, тому, що посилання на БД ми можемо здійснити тільки якщо користувач під яким ми працюємо має право «продивлятись» всі створені і наявні в системі БД. Зазвичай це адміністратор. Для роботи додатка ж таких повноважень забагато, так як один сервер БД може оперувати не однією БД. А тому простий користувач матиме доступ до суміжних БД, що є недопустимим так як суттєво зменшується безпека даних.

Встановлення та налаштування MySQL на локальному комп’ютері

Для того, щоб встановити MySQL на локальному комп’ютері потрібно дотриматись таких ситемних вимог:

128 МБ оперативної пам’яті;
200 МБ вільного дискового місця;
Win2K, WinXP (x86/x64), Win2K3 (x86/x64), Vista (x86/x64),
Win2K8 (x86/x64);
натхнення )).

Більш детальне знайомство з СУБД MySQL

Прийшов час більш детально ознайомитися з СКБД MySQL. MySQL є безкоштовним проектом для некомерційного використання. Ще додатковим плюсом є те, що це система з відкритим кодом, тобто кожен бажаючий може переглянути програмний код СКБД і внести в нього зміни згідно ліцензії GPL (General Public License).
Додатково слід відмітити, що це не єдина безкоштовна СКБД з відкритим кодом, але так як вона є найбільш поширена тому спиратися будемо саме на неї.

Страницы