Сообщение об ошибке

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в функции menu_set_active_trail() (строка 2405 в файле /home/kpaco123/e-helper/includes/menu.inc).

Константи

 

Для зберігання постійних величин, тобто таких величин, значення яких не змінюється в ході виконання скрипта, використовуються константи. Такими величинами можуть бути математичні константи, паролі, шляхи до файлів і т.п. Основна відмінність константи від змінної полягає в тому, що їй не можна присвоїти значення більше одного разу і її значення не можна анулювати після її оголошення. Крім того, у константи немає приставки у вигляді знаку долара і її не можна визначити простим присвоєнням значення. Як же тоді можна визначити константу? Для цього існує спеціальна функція define (). Її синтаксис такий:

define ("Імя_константи", 
"Значення_константи", 
[Нечутливість _до_регістру])

За замовчуванням імена констант чутливі до регістру. Для кожної константи це можна змінити, вказавши в якості значення аргументу Нечутливість _до_регістру значення True. Існує правило, за яким імена констант завжди пишуться у верхньому регістрі.

Отримати значення константи можна, вказавши її ім'я. На відміну від змінних, не потрібно випереджати ім'я константи символом $. Крім того, для отримання значення константи можна використовувати функцію constant () з ім'ям константи в якості параметра.

Приклад. Константи в PHP

<? Php  
// Визначаємо константу  
// PASSWORD         
define ("PASSWORD", "qwerty");       
// Визначаємо регістро незалежну     
// Константу PI зі значенням 3.14       
define ("PI", "3.14", True);
// Виведемо значення константи PASSWORD,    
// Тобто qwerty        
echo (PASSWORD);
// Теж виведе qwerty
echo constant ("PASSWORD"); 
echo (password);      
/ * Виведе password і попередження, 
оскільки ми ввели регістрочутливу   
константу PASSWORD * /        
echo pi;  
// Виведе 3.14, оскільки константа PI 
// Регістронезалежна за визначенням 
?> 
 

Крім змінних, які декларуються користувачем, про які ми тільки що розповіли, в PHP існує ряд констант, що визначаються самим інтерпретатором. Наприклад, константа __FILE__ зберігає ім'я файлу програми (і шлях до нього), яка виконується в даний момент, __FUNCTION__ містить ім'я функції, __CLASS__ - ім'я класу, PHP_VERSION - версія інтерпретатора PHP. Повний список зумовлених констант можна отримати, прочитавши посібник з PHP.