Сообщение об ошибке

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в функции menu_set_active_trail() (строка 2405 в файле /home/kpaco123/e-helper/includes/menu.inc).

Символьні типи даних

 

Тип

Розмір в байтах

Що може зберігатися

ANSIChar

1

Один символ ANSI

WideChar

2

Один символ Unicode

Char

1

Зараз еквівалентний ANSIChar. В майбутніх версіях Delphi може бути буде еквівалентний WideChar

Наявність двох різних типів - ANSIChar та WideChar повязано із двома різними множинами символів: ANSI, кожний символ якого займає 1 байт, та Unicode, кожний символ якого займає 2 байти. Перші 256 символів в цих множинах однакові і відповідають символам ASCII від 0 до 255.

Універсальним є тип Char, який на даний момент еквівалентний типу ANSIChar. Саме тип Char варто використовувати у всіх випадках, окрім звернень до функцій, що вимагають іншого типу символьних даних.

Для символьного типу визначена функція Chr(i), що перетворює цілочисельну змінну в символьну змінну типу Char, порядковий номер якої задається параметром і.

Наприклад, Chr(80) повертає букву „Р".

Також визначена функція Ord(ch), де ch - будь-яка змінна символьного типу, що повертає ціле значення, яким символ ch представлений в пам'яті, тобто порядковий номер цього символу в таблиці ANSI. Функція Ord протилежна за змістом функції Chr.

Наприклад, Ord(Chr(80) поверне 80, a Chr(Ord('P')) поверне символ „Р".

Оскільки символьні типи відносяться до порядкових, то для них визначені такі функції та процедури, як: Pred, Succ, Іпс, Dec та інші.