Сообщение об ошибке

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в функции menu_set_active_trail() (строка 2405 в файле /home/kpaco123/e-helper/includes/menu.inc).

Елементи керування Office 2010

 

            В даній лекції ми розглянемо основні елементи керування текстового процесора.

Вкладка Головна

Зверніть увагу на те, що деяка частина груп елементів управління може містити окреме діалогове вікно або панель. Це легко перевірити: якщо в правій нижній частині групи елементів управління є кнопка з направленою стрілкою вниз по діагоналі, то дана група елементів містить додаткові можливості. Клацніть мишею по кнопці - і ви побачите відкриється діалогове вікно або панель з функціями, які розширюють представлені на стрічці управління можливості.

Вкладка Головна пропонує користувачеві основні інструменти для набору тексту. У тому випадку, якщо вам належить левову частку часу присвятити набору тексту, ця вкладка стане вам ближче інших. Всі інші вкладки пропонують інструменти з верстки та подальшій обробці документа.

Рис. 2.10. Вкладка Главная

Рис. Вкладка Головна

Давайте подивимося, які групи елементів управління розташувалися на даній вкладці.

 • Група елементів Буфер обміну використовується для копіювання, вставки і вирізання тексту. Натиснувши кнопку з направленою стрілкою вниз по діагоналі, можна працювати з панеллю буфера обміну.
 • Група елементів Шрифт містить інструменти по роботі з шрифтами документа. На ній можна змінити форматування шрифту, змінити його відображення на курсив, напівжирний шрифт, закреслений або підкреслений режим відображення. Можна змінити розмір, тип, колір шрифту і колір фону.
 • Група елементів управління Абзац дозволить вам керувати форматуванням абзаців, а саме: змінювати відступи з різних сторін абзацу, встановлювати режими вирівнювання тексту, вставляти марковані та нумеровані списки, збільшувати і зменшувати абзацні відступи. Також можна задавати межі абзацу, вказувати інтервали між рядками і сортувати абзаци за різними ознаками. Особливу увагу в цій групі заслуговує єдиний інструмент, що відноситься скоріше до верстки документа, ніж до його набору. Це кнопка Відобразити всі знаки, яка дозволяє відобразити всі знаки в документі, включаючи недруковані символи.
 • Група елементів Стилі містить уже готові шаблони для текстового оформлення різного вмісту документа. Намагайтеся використовувати стилі в документах: це істотно полегшить вам роботу надалі. Група елементів управління Стилі складається з поля зі смугою прокрутки, в якому ви можете вибрати один з експрес-стилів, і кнопки Змінити стилі, в якому можна змінити ряд параметрів для стилів, таких як зміна кольору шрифтів, набору стилів і т. д. Натискання кнопки з направленою стрілкою вниз по діагоналі відобразить в правій частині робочого вікна програми Microsoft Office панель для роботи зі стилями, яка дозволить оптимізувати роботу зі стилями.

Рис. 2.11. Вид панели Стили

Рис. Вигляд панелі Стилі

 • Остання група елементів управління вкладки Головна - Редагування - дозволяє використовувати інструменти для пошуку, заміни, виділення частин тексту, а також переміщення по вмісту документа.

Незважаючи на уявну складність роботи з різними функціями щодо редагування тексту, такими як установка відступів, марковані та нумеровані списки, стилі тексту і вирівнювання тексту, намагайтеся використовувати при роботі з програмою Microsoft Office тільки ці інструменти. Будь-яке ручне форматування тексту може зробити документ абсолютно нечитабельним в іншій програмі або на іншому комп'ютері.

 

Вкладка Вставка

Дана вкладка пропонує користувачеві текстового процесора Microsoft Word інструменти для вставки різних об'єктів у зміст документа. Переходьте на неї завжди, коли вам буде потрібно вставити в зміст документа таблицю, малюнок, гіперпосилання та інші можливі об'єкти.

Рис. 2.12. Вид вкладки Вставка

Рис. Вигляд вкладки Вставка

Давайте по черзі розберемо всі групи елементів управління даної вкладки.

Перша група елементів управління називається Сторінки. Вона містить кнопки, які дозволяють вставити в зміст документа сторінки з особливим форматуванням, порожні сторінки або ж відокремити одну сторінку від іншої розривом.

Друга група елементів - Таблиці, містить всього одну кнопку - Таблиця (Table). Ця кнопка дозволяє вставити в документ таблицю потрібного розміру, імпортувати таблицю з редактора таблиць Microsoft Excel.

Наступна група елементів - Ілюстрації, містить шість кнопок. Кожна з них дозволяє вставити в зміст документа один з видів ілюстрацій.

Кнопка Малюнок призначена для вставки зображення із зовнішнього файлу, кнопка Картинка - для додавання ілюстрації з колекції Microsoft Office. Об'єкти типу Фігури дозволяють самостійно створювати ілюстрації на основі найпростіших геометричних фігур, а набір об'єктів SmartArt допоможе вам підібрати вже готовий набір фігур для ілюстрування процесу або блок-схеми. Кнопка Діаграма пропонує інструменти для роботи з відображенням порівняльних характеристик об'єктів, а Знімок екрану дозволяє вставити знімок частини екрана або вікна будь-якої відкритої програми в операційній системі.

Після групи елементів управління Ілюстрації слідує група Зв'язки. У ній розташовуються функції, що забезпечують побудову зв'язків між об'єктами одного або декількох документів: Гіперпосилання (фрагмент тексту посилається на інший документ або адресу в мережі), Закладка (присвоювання умовного імені фрагменту документа) і Перехресне посилання (створення двох посилань, що ведуть один на одного).

Група елементів управління Колонтитули дозволяє вставити в документ верхній і нижній колонтитули, задати нумерацію сторінок, а також налаштувати вигляд тих і інших елементів.

Група елементів управління Текст доповнює вкладку Головна, допомагаючи вам використовувати різні текстові об'єкти і прикраси. Так, кнопки, розташовані в цій групі елементів, дозволяють вставити буквицю в текст, анімований і прикрашений текст WordArt, додати рядок підпису, об'єкт, дату і час редагування.

Остання група елементів управління вкладки Вставка називається Символи і дозволяє вставити в документ різні символи (символи типографії, специфічні букви алфавітів народів світу, знаки таблиці СІ та інші рідко використовувані символи), а також використовувати вбудований в текстовий процесор Microsoft Word редактор формул.

 

Вкладка Розмітка сторінки

Вкладка Розмітка сторінки допоможе вам у тих випадках, коли потрібно відредагувати розміри і форму друкованого аркуша. На неї варто переходити тоді, коли ви бажаєте змінити колір аркуша, орієнтацію аркуша, значення розмірів полів і відступів, вирівнювання об'єктів і прив'язки об'єктів до аркуша.

Рис. 2.13. Вид вкладки Разметка страницы

Рис. Вигляд вкладки Розмітка сторінки

Перша група елементів Теми містить розширені можливості для створення унікального оформлення тексту. Тут ви можете не тільки змінити фон сторінок документа, набір шрифтів і колекцію ефектів для об'єктів документа з уже запропонованого розробниками набору тем, але й створити свою унікальну тему.

Друга група елементів управління Параметри сторінки дозволяє змінити розміри листа, полів документа, орієнтацію аркуша (альбомна або книжкова), вказати розмір листа, кількість колонок тексту, вставити розриви між сторінками, колонками, главами і т. д.

Група елементів Фон сторінки дозволяє задати для документа різні види фону. Так, можна вставити підкладку (наприклад текст «зразок», «копія» або «чернетка»), змінити колір для сторінки або окремого абзацу, встановити різні рамки для абзаців.

Група елементів управління Абзац дозволить вам змінити відступи для абзаців документа. Можна виставити як відступи з бічних сторін, так і інтервали між абзацами.

Остання група Упорядкувати. Дана група елементів призначена для визначення положення і вирівнювання об'єктів у документі. Також ви можете об'єднати декілька об'єктів у групу і разом застосувати до неї ряд властивостей. У групі можна встановити вид обтікання текстом і повернути деякі об'єкти (наприклад ілюстрації).

 

Вкладка Посилання

Однією з характерних особливостей файлу Microsoft Word є можливість створення складного форматування документа. Прикладом такого є створення посилань на різні ділянки документа, причому не тільки з тексту на текст, а й з об'єкта на текст, з тексту на об'єкт, з об'єкта на об'єкт. Вкладка Посилання пропонує інструменти для роботи з різними видами посилань.

Рис. Вкладка посилання

У програмі Microsoft Word всі посилання активуються натисканням миші, утримуючи клавішу Ctrl.

Поетапно опишемо посилання різних типів у текстовому процесорі Microsoft Word, розглядаючи групи елементів управління вкладки Посилання.

Перша група елементів управління називається Зміст. Інструменти, розташовані на ній, дозволяють вставити в документ зміст, який збере в єдину таблицю посилання на всі заголовки в документі. За замовчуванням в зміст потрапляють заголовки до 3-го рівня включно. Однак можна легко змінити це обмеження.

Друга група елементів управління носить назву Виноски та містить функції, що дозволяють налаштувати і вставити виноски, звичайні і кінцеві. Вміст звичайної виноски розташовується безпосередньо в нижньому колонтитулі тієї сторінки, на якій була встановлена виноска, а вміст кінцевої виноски виноситься на останній аркуш документа.

Для виносок можна вибрати відповідний вигляд і порядок нумерації. Для налаштування ви можете клацнути мишею по кнопці в правій нижній частині групи елементів управління Виноски і в діалоговому вікні Виноски налаштувати потрібні параметри.

Наступна група елементів управління Посилання та списки літератури пропонує користувачеві могутній інструмент для роботи з джерелами інформації і незамінна при роботі над науковими працями. Група інструментів дозволяє керувати списком літератури, на якому грунтується наукова праця, вставляти посилання на те чи інше джерело кількома натисканнями миші. Крім того, список літератури можна в потрібному вигляді вставити в документ натисненням однієї кнопки Список літератури. Розробники програми підготували кілька різних варіантів оформлення посилань та списку літератури, а також надали користувачам можливість налаштувати режими відображення самостійно.

Група елементів управління Назви дозволяє додати до ілюстрації або таблиці назву, на яку можна послатися з тексту. Крім того, програма Microsoft Word автоматично змінить порядковий номер. Всі параметри можна налаштувати. Прикладом застосування назви ілюстрацій можна назвати будь-яку електронну книгу. В електронному її варіанті при натисканні миші (з клавішею Ctrl) відбувається перехід на вказаний малюнок.

Назва групи елементів управління Предметний вказівник говорить сама за себе. Ця група інструментів служить для створення і налаштування предметного покажчика, який розташовуватиметься в кінці книги. Вигляд покажчика та кількість вкладених рівнів можна також налаштувати, натиснувши кнопку Предметний покажчик у групі елементів управління Предметний покажчик.

Остання група елементів управління називається Таблиця посилань. Вона дуже схожа з групою Предметний вказівник. Однак логіка її більше схожа на джерела літератури. Різниця лише в тому, що таблиця посилань використовується, коли потрібно скласти в документі список посилань на закони, прецеденти та інші нормативні документи.

 

Вкладка Рецензування

Вкладка Рецензування створена фактично для редакторів і цензорів. На ній розташовані інструменти, що дозволяють виправляти вміст документа.

Рис. 2.14. Вид вкладки Рецензирование

Рис. Вигляд вкладки Рецензування

            Перша група елементів управління носить назву Правопис. Це набір інструментів для редагування орфографічних, пунктуаційних і стилістичних помилок. Тезаурус і довідники допоможуть підібрати синонім слову в тексті і розшифрувати термін користувачам. Кнопка Статистика покаже кількісні показники відкритого документа.

Наступна група елементів управління Мова містить функції для роботи з декількома мовами. Кнопка Мова дозволяє вибрати мови для перевірки правопису, а кнопка Переклад допоможе перевести весь документ або його частину на іншу мову.

Група елементів управління Примітки дозволяє створювати, видаляти і переміщатися між примітками в документі. Примітки є недрукованими об'єктами і призначені тільки для корекції документа в електронному вигляді.

            Інструменти відстеження є фільтром, що дозволяє побачити всі виправлення, внесені тим чи іншим користувачем в документ. Крім того, можна подивитися початковий текст документа, ще до внесення змін.

            Група елементів управління Зміни є інструментом для контролю приміток і виправлень. Після прийняття або відхилення виправлень і приміток вони зникають з документа. Група елементів управління Зміни містить інструменти для фінального редагування тексту.

            Кнопка Порівняти дозволяє порівняти дві версії одного документа (наприклад вашу версію договору і договір, відредагований другою стороною) для пошуку в ньому змін.

            Остання група елементів управління Захистити містить інструменти для захисту документа від редагування. Так, за допомогою кнопки Блокувати авторів можна заборонити редагування документа одному або кільком авторам, а кнопка Обмежити редагування може заборонити редагування без введення пароля або ж зовсім зробити документ доступним лише для читання.

 

Вкладка Вид

Вкладка стрічки управління Вид містить інструменти, що дозволяють налаштувати зовнішній вигляд програми. Ви можете приховати або відобразити різні елементи її інтерфейсу. Розглянемо, які групи елементів управління допомагають оптимізувати роботу з програмою Microsoft Word.

Рис. 2.15. Вкладка Вид

Рис. Вкладка Вид

Група елементів управління Режими перегляду документа дозволяє вибрати один з п'яти режимів відображення документа.

Група елементів управління Показати дозволяє приховати або показати один з трьох елементів управління (лінійки, сітки і область навігації): досить натисканням миші встановити або очистити позначку напроти потрібного елементу інтерфейсу.

Група елементів управління Масштаб дозволяє змінювати масштаб відображення документа у вікні програми. Можна встановити масштаб, який рывний реальному розміру документа, відобразити на екрані дві сторінки одночасно, встановити масштаб по ширині сторінки.

Найбільша група елементів управління вкладки Вид називається Вікно. У ній реалізовані функції переміщення між відкритими документами. Можна впорядкувати документи, розмістивши їх поруч по вертикалі або горизонталі, перейти до іншого вікна, встановити можливість синхронної прокрутки документів. Ці функції корисні тоді, коли доводитися працювати одночасно з двома документами.

Остання група елементів управління називається Макроси. За допомогою цієї вкладки ви можете керувати макросами. Макросами в програмному пакеті Microsoft Office називаються програмовані користувачем функції і послідовності дій.

Також, в залежності від встановлених в операційній системі додатків, інтегрованих з текстовим процесором Microsoft Word, у стрічці управління можуть з'являтися додаткові вкладки з функціоналом цих програм.

 

Вкладка Файл

Ця вкладка на відміну від інших не має груп елементів управління: вона має вигляд меню з вертикально розташованими вкладками. Перехід вкладок відображається в правій частині контекстного меню вкладки Файл.

На вкладці Файл користувач може побачити всю інформацію про поточний документ, відкрити новий, отримати доступ до налаштувань програми, змінити властивості документа, відправити його на друк, а також багато іншого. Ця вкладка не являє собою інструмент для редагування документа. Вона управляє властивостями самого документа і надає доступ до частини властивостей програми.

Для активації контекстного меню клацніть мишею по вкладці Файл, після чого відкриється вкладка Відомості, якщо документ містить зміни і збережений, або вкладка Останні зі списком останніх документів, що відкривалися в програмі, якщо створено новий файл.

Група Відомості

Ми відкрили вже створений документ, що містить деякий текст, і тому в нашому випадку програма Microsoft Word показала нам вкладку Відомості.

Дізнатися, яка вкладка активна в даний момент, можна по синьому фону навколо неї.

Рис. 2.3. Вкладка Сведения меню Файл

Рис. Вкладка Відомості меню Файл

Вкладка Відомості - це зведена сторінка з інформацією про поточний документ. На ній можна не тільки багато чого дізнатися про властивості відкритого документа, а й змінити ряд його характеристик. Так, щоб змінити рівень доступу до документа, можна скористатися групою елементів управління Дозволи, розташованої в середній частині вкладки Відомості, за допомогою групи елементів управління Підготувати до спільного доступу, можна перевірити документ на сумісність з іншими програмами, доступність для осіб з обмеженими можливостями та інші функції, завдяки чому документ може прочитати максимально широке коло осіб.

Група елементів Версії дозволяє відновити чорнові версії документа або ж, навпаки, очистити історію ранніх версій. У правій частині вкладки Відомості ви можете бачити ескіз відкритого документа, а також ряд корисних відомостей про нього. Так, за пару натискань мишею можна дізнатися:

 • скільки місця займає ваш документ на жорсткому диску;
 • скільки слів і сторінок містить документ;
 • скільки часу ви провели за його редагуванням;
 • дату створення і зміни документа;
 • автора документа і теги, прив'язані з даним файлом.

Пункти керування документом

Перші чотири пункти - Зберегти, Зберегти як, Відкрити і закрити - не є вкладками і виконують однойменні функції. Пункт Зберегти зберігає нову версію документа під тим же ім'ям, під яким він раніше вже зберігався на жорсткому диску. Пункт Зберегти як викликає діалогове вікно Збереження документа, в якому користувач може змінити тип документа та ім'я файлу. Пункт Відкрити викликає діалогове вікно Відкриття документа, в якому можна вибрати файл для відкриття його в текстовому процесорі Microsoft Word. Пункт Закрити використовується для того, щоб закрити редагований документ, залишивши відкритим вікно програми.

Програма Microsoft Word для кожного відкритого документа використовує окреме вікно, тому, закриваючи поточний документ, ви можете бути впевнені в тому, що інші відкриті вікна програми Microsoft Word не закриються. Також ви можете не боятися того, що при відкритті нового документа він перезапише старий.

Вкладка Останні

Вкладка Останні - зручний інтерфейс для роботи з нещодавно відкритими в програмі документами. На цій вкладці відображається список раніше відкритих вами в програмі Microsoft Word документів у хронологічному порядку.

Нерідко виникають ситуації, коли який-небудь документ з яких-небудь причин не відкривається. Але вихід є! Натисніть кнопку Файл і виберіть у меню команду Відкрити. Перед вами з'явиться діалогове вікно Відкриття документа, в якому ви повинні вибрати пошкоджений файл. У нижній частині діалогового вікна, у списку, ви можете вибрати тип файлу, що відкривається. За замовчуванням вказано значення Всі документи Word. Відкрийте цей список і виберіть пункт Відновлення тексту з будь-якого файлу. Натисніть кнопку Відкрити. Файл буде відновлений і відкритий - можливо, не в тому стані, в якому ви очікували його побачити, але принаймні текст можна буде прочитати.

Рис. 2.4. Вкладка Последние меню Файл

Рис. Вкладка Останні меню Файл

Ця вкладка зручна тим, що, коли необхідно швидко відкрити вже редагований у програмі Microsoft Word документ, його можна знайти в цьому списку. Документи в ньому розташовані зверху вниз - від останнього відкритого документа до самого раннього. Щоб відкрити документ, досить клацнути по ньому мишею.

Крім того, ви можете редагувати цей список. Так, щоб закріпити потрібний документ у списку (нові документи в списку не будуть змінювати його положення).

Потрібно клацнути лівою кнопкою миші по кнопці, розташованій праворуч від назви документа. Після цього кнопка змінить свій зовнішній вигляд і документ буде відділений від загального хронологічного списку пунктирною лінією.

Рис. 2.5. Содержимое списка Последние с закрепленным документом

Рис. Вигляд списку Останні із закріпленим документом

Також можна видалити будь-який документ зі списку останніх відкритих. Для цього потрібно клацнути правою кнопкою миші по потрібному документу в списку. Відкриється контекстне меню, в якому слід вибрати варіант Видалити зі списку, після чого документ зникне зі списку останніх відкритих документів.

Якщо потрібно очистити весь список документів (окрім закріплених файлів), необхідно клацнути правою кнопкою миші по будь-якому документу в списку і в контекстному меню вибрати пункт Очистити незакріплені елементи. З'явиться діалогове вікно з підтвердженням видалення всіх елементів списку. Необхідно підтвердити дії, натиснувши кнопку Так, після чого всі елементи списку останніх файлів зникнуть. Документи, відкриті після цієї дії, будуть відображатися в цьому списку.

Друк

Далі в меню Файл слідує вкладка Друк. Вона замінила діалогове вікно друку, яке використовувалося в попередніх версіях програми Microsoft Word. Оновлений інтерфейс поєднав у собі можливості налаштування параметрів друку та попереднього перегляду документа, що друкується.

Рис. 2.6. Содержимое вкладки Печать

Рис. Вміст вкладки Друк

З можливості попереднього перегляду ми і почнемо більш детальний огляд. Попередній перегляд доступний в правій частині вкладки Друк. Велику частину займає ескіз друкованої сторінки. За замовчуванням відображається та сторінка, з якої ви перейшли на вкладку Друк. Ви можете переглядати різні сторінки документа, що друкується, а також змінювати масштаб ескізу сторінки. Щоб переходити від однієї сторінки до іншої, ви можете використовувати кілька різних способів:

 • За допомогою смуги прокручування в правій частині вкладки Друк.
 • Засобами групи елементів управління, розташованої в нижній частині вкладки Друк та складається з кнопок Попередня сторінка, Наступна сторінка та поля введення Поточної сторінки. Кнопка Попередня сторінка відобразить попередню сторінку документа в області попереднього перегляду, кнопка Наступна сторінка - наступну. У полі введення Поточна сторінка можна ввести номер потрібної сторінки документа, а потім для відображення її в області попереднього перегляду натиснути клавішу Enter.

Якщо ви хочете змінити масштаб ескізу сторінки попереднього перегляду документа, вам необхідно скористатися відповідним інструментом - групою елементів керування в правій нижній частині вкладки Друк. Використовуючи повзунок Масштаб, можна змінювати масштаб ескізу. Щоб це зробити, потрібно встановити курсор миші на повзунок Масштаб і, натиснувши та утримуючи ліву кнопку миші, перемістити повзунок вправо для збільшення масштабу або вліво для зменшення. Для збереження зміни масштабу потрібно відпустити кнопку миші.

Також можна, клацаючи мишею по кнопках Зменшити та Збільшити, зменшити і збільшити масштаб на 10% за один клік миші відповідно.

Також можна швидко встановити масштаб документа за розміром сторінки. Для цього потрібно натиснути кнопку За розміром сторінки, розташовану праворуч від повзунка зміни масштабу. Зліва від кнопки Зменшити ви бачите поточний масштаб документа, який відображається у відсотках від вихідного розміру ескізу. Цей елемент є кнопкою зміни масштабу. Клацнувши по ній мишею, ви викличете діалогове вікно Масштаб, в якому можна задати потрібні налаштування масштабу відображення сторінки документа в області попереднього перегляду.

Друга частина вкладки Друк, яку ми умовно виділяємо, містить налаштування друку. Так, у групі елементів Друк розташовані кнопка Друк, що запускає процес друку, і поле введення з лічильником Копії, яке дозволяє встановлювати кількість копій документа, що друкується. Нижче розташовується група елементів управління Принтер, яка дозволяє вибрати принтер для друку, а також встановити для вибраного принтера особливі налаштування друку.

Група елементів управління Налаштування дозволяє змінювати властивості документа, що друкується. Перша кнопка групи елементів управління Налаштування дозволяє вибрати сторінки документа, які будуть надруковані. Варіант Друкувати всі сторінки, вибраний за замовчуванням, відправляє на друк всі сторінки відкритого документа.

Щоб змінити номери тих сторінок, які програма передасть до друку, необхідно клацнути мишею по кнопці Друкувати всі сторінки. Відкриється контекстне меню, в якому потрібно вибрати необхідний варіант друку. Для друку поточної сторінки необхідно натиснути мишею по варіанті Друкувати поточну сторінку. Якщо необхідно надрукувати виділений фрагмент тексту, потрібно використовувати пункт Друкувати виділений фрагмент, для друку ж діапазону сторінок виберіть Друкувати діапазон.

Пункт Друкувати виділений фрагмент буде неактивним до тих пір, поки ви не виділите фрагмент у тексті.

Також у групі елементів управління Налаштування можна вибрати формат сторінок, орієнтацію аркуша, розмір полів.

Вкладка Довідка

Вкладка Довідка в меню Файл містить інструменти, що допомагають користувачеві в освоєнні програми Microsoft Word. Вона допоможе, якщо ви не знайшли якусь функцію в програмі або не знаєте, як реалізувати ту чи іншу задачу. Аналогічно попереднім вкладкам Довідка складається з двох областей. У лівій частині вкладки розташовані дві групи елементів управління - Підтримка і Інструменти для роботи з Office. У правій частині розташовуються пояснення до функцій лівої частини вкладки і додаткові налаштування.

Група елементів управління Підтримка містить три кнопки:

 • Кнопка Довідка Microsoft Office викликає діалогове вікно Довідка: Word;
 • Кнопка Приступаючи до роботи при натисканні відкриє встановлений за замовчуванням в операційній системі браузер з веб-сторінкою, яка містить рекомендації та інструкції щодо роботи з програмою;
 • Кнопка Зв'яжіться з нами відкриє веб-браузер на сторінці з формою зворотного зв'язку з компанією Microsoft.

Зверніть увагу на те, що для коректної роботи деяких функцій вкладки Довідка комп'ютер повинен бути підключений до мережі Інтернет.

Кнопки Параметри та Вихід

Останні дві кнопки, розташовані в меню Файл, виконують дві прості дії. Кнопка Параметри відкриває діалогове вікно налаштувань програми Параметри Word, а кнопка Вихід закриває програму Microsoft Word.

Якщо ви вирішили закінчити роботу з текстовим процесором Microsoft Word, однак забули зберегти один або кілька документів, програма подбає про них. Перш ніж закриються всі документи, з'явиться діалогове вікно, що містить попередження про те, що документ не збережений. Ви можете зберегти зміни в документі, натиснувши кнопку Зберегти, закрити документ без збереження змін, клацнувши мишею по кнопці не зберігати, а також скасувати завершення роботи програми Microsoft Word, натиснувши кнопку Скасувати або клавішу Esc.