Сообщение об ошибке

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls в функции menu_set_active_trail() (строка 2405 в файле /home/kpaco123/e-helper/includes/menu.inc).

Лекція 6. СТИЛІ ЗАГОЛОВКІВ

 

Лекція 6. СТИЛІ ЗАГОЛОВКІВ

 

Функції заголовків

Рубрикація – це система заголовків і позначуваних ними підрозділів (рубрик), яка виражає логічний чи інший зв`язок і супідрядність частин тексту.

Завдяки різноманітним видавничим прийомам (різному розміщенню заголовків відносно тексту) і художньо-поліграфічним засобам (написанню і розміру шрифту) читач бачить, який заголовок головний, а який підпорядкований, а також які заголовки і підрозділи однакові за рівнем. Це допомагає читачеві вільно орієнтуватись в структурі видання і сприймати значення кожного заголовка. Заголовки організовують, спрямовують і полегшують читання, посилюють довідкову функцію публікації.

Рубрикація – це така система заголовків, у якій заголовки різної значущості посідають різні сходинки (від вищого через проміжні до нижчого). Термін “сходинка” умовно позначає значущість заголовка: на першій, верхній, сходинці стоять заголовки найвищої значущості, на другій, наступній - заголовки, значущість яких менша за значущість заголовків першої сходинки на один крок і так далі.

Заголовки характеризуються такими ознаками:

1.      Міра змістовності, склад і форма заголовка.

2.      Місце заголовка на сторінці відносно основного тексту.

3.      Взаємодія заголовка з текстом.

4.      Характер частини тексту, позначеної заголовком.

Мова HTML використовує шість стилів заголовків для виділення тексту. Стилі нумеруються від 1 до 6, причому розмір шрифту заголовку першого стилю є найбільшим.

Стандарт мови HTML нараховує 11 атрибутів тегу заголовка, але не всі вони реалізовані у більшості програм-браузерів. Розглянемо тільки атрибут АLIGN, який дозволяє вирівнювати текст за правою, лівою межею або по центру. За замовчуванням текст вирівнюється за лівою межею. Даний атрибут застосовується також до графіки і таблиць.

Значення атрибута АLIGN такі ж, як і для тегу розбиття тексту на абзаци

<p> (див. Лекцію  4).

Основні стилі заголовків

<Hn>…</Hn>, де n – номер стилю від 1 до 6 - виділяє текст різними стилями

ПРИКЛАД

 

Файл у форматі HTML:

<HTML>

<HEAD>

<TITLE>Моя перша HTML-сторінка</TITLE>

</HEAD>

<BODY>

<H1 ALIGN=CENTER>УКРАЇНСЬКА МИНУВЩИНА </H1>

<H2 ALIGN=CENTER>ЕТНОГРАФІЧНИЙ ДОВІДНИК</H2>

<H3 ALIGN=RIGHT>ТРАДИЦІЙНЕ ЖИТЛО</H3>

<H4>НАРОДНІ ЗАНЯТТЯ</H4>

<H5 ALIGN=RIGHT>УКРАЇНСЬКА КУХНЯ</H5>

<H6>НАЦІОНАЛЬНЕ ВБРАННЯ</H6>

</BODY>

</HTML>

 

Відображення файла програмою-браузером: