MS Word 2010

Графічні можливості

Документ Microsoft Word може містити різні графічні об'єкти: малюнки з графічних файлів і малюнки з колекції кліпів Microsoft Office, організаційні і звичайні діаграми. В деякій мірі до графічних об'єктів можна віднести також написи та об'єкти WordArt. Нарешті, засобами Word можна створювати нескладні малюнки.
Для вставки в документ графічних об'єктів використовують елементи групи Ілюстрації і деякі елементи групи Текст вкладки вставка.

Робота з таблицями

Word пропонує велике число готових варіантів оформлення (стилів оформлення) таблиць.

Створення таблиць

Створення таблиці

Загальні відомості про таблиці

Таблиці в документах Word використовують, здебільшого, для упорядкування представлення даних. У таблицях можна робити обчислення, таблиці можна застосовувати для створення бланків документів. Табличні дані можна використовувати для створення діаграм.

Клітинки таблиці можуть містити текст, графічні об'єкти, вкладені таблиці.

Для вставки таблиці використовують вкладку Вставка.

Оформлення тексту. Списки

Нумерація з використанням клавіатури призводить до істотних витрат часу на перенумерацію при зміні кількості нумерованих елементів. Набагато раціональніше використовувати можливості автоматичної нумерації, які надає Word.
У деяких випадках список потрібно не пронумерувати, а відзначити якими-небудь значками - маркерами. Часто таке оформлення застосовується не тільки до списків, але й до звичайних абзаців тексту.

Оформлення тексту. Абзаци

Абзацом називають фрагмент тексту від одного натискання клавіші Enter до наступного. Абзацом також є фрагмент від початку документа до першого натискання клавіші Enter. У комірках таблиці абзацом є фрагмент від початку комірки до найближчого натискання клавіші Enter або знака кінця комірки.

Оформлення тексту. Шрифт

Поняття "основні параметри" вельми умовно. У цю групу можна віднести параметри, які встановлюються з використанням елементів групи Шрифт вкладки Головна і деяких елементів міні-панелі інструментів (мал. 3.1).

Механізми роботи із вмістом документу

Вибір мови тексту визначає можливість автоматичної перевірки правопису і розстановку переносів.

У Word 2010 вибір мови зазвичай проводиться автоматично залежно від використовуваної розкладки клавіатури. При введенні тексту в російській розкладці встановлюється російська мова, при введенні тексту в англійській розкладці - англійська (США).

Елементи керування Office 2010

В даній лекції ми розглянемо основні елементи керування текстового процесора.